Fio banka má i smartbanking. V čem je výjimečný?

Co si můžeme pod pojmem smartbanking představit? Je to možnost ovládat náš účet prostřednictvím mobilního telefonu, nebo prostřednictvím našeho tabletu. A jaké konkrétní výhody to může mít?

Fio banka není jenom bankovním domem, který nabídne bezplatné bankovní účty. Je k dispozici také jejich jednoduchá správa. Nejenom v rámci klasického internetového bankovnictví, ale i v rámci toho mobilního. Jaké jsou hlavní výhody? Jistě jednoduchost instalace, dostupnost pro iPhone, Android i Windows Phone, stejně jako vysoká bezpečnost. To vše vede k tomu, že je daná varianta správy oblíbená u stále většího počtu konkrétních klientů.

Jaké výhody nám Fio banka přinese?

Podívejme se na několik hlavních výhod, které jsou s touto aplikací spojeny. Hned na úvod musíme říci, že její stažení, ale i instalace nebo použití je zcela zdarma. Stačí mít chytrý telefon a připojení k internetu. Díky tomu nám Fio banka umožní spravovat účet doslova odkudkoliv a kdykoliv. Pozitivem je určitě i jednoduché a pohodlné ovládání, které zvládne každý. Navíc se není nutné jenom přihlašovat, jelikož smartbanking nabídne i informativní část. V rámci ní lze třeba sledovat kurzovní lístek, nebo je nožné najít nejbližší pobočku a bankomat. Aplikaci tedy mohou využívat i ti, kteří aktuálně nepatří mezi klienty banky.

Jakou funkčnost Fio smartbanking nabídne?

Výhody tedy máme zmapovány a tak se můžeme podívat i na konkrétní funkčnost. Samozřejmostí jsou v tomto směru přehledy. Díky nim můžeme jednoduše sledovat příchozí a odchozí transakce, bez omezení časového horizontu. Stejně tak můžeme platby také realizovat. Stačí pouze zadat příkaz a ten pomocí zvoleného kódu autorizovat. Jistotou pro nás je i to, že všechny odchozí platby do České republiky a na Slovensko nám Fio nabídne zcela zdarma. Další funkcí je možnost spravovat kromě našeho účtu třeba i naše platební karty, u kterých můžete vidět jak jejich aktuální stav, tak i současné limity nebo stav financí – třeba těch nezaúčtovaných.