Proč je insolvence tak doporučována

Když máme doslova neřešitelné dluhy, existuje hned několik cest, jak je můžeme vyřešit. Jednou z takových je i insolvence. A proč je tolik doporučována? Na hlavní důvody se společně podíváme. Nejprve se podívejme na to, co je insolvence. Jedná se o proces, v rámci kterého splácíme své dluhy. Nikoliv ale po domluvě s věřiteli, ale na základě schválené žádosti od soudu. Ten následně provádí také sledování insolvence, tedy kontrolu toho, zda své závazky plníme. Výhodou je to, že konkrétní peníze posíláme výhradně soudu, který už je dále rozděluje mezi jednotlivé věřitele.

U insolvence není nutné uhradit všechny dluhy

Druhým důvodem, proč je tato cesta tak doporučovaná je rozhodně to, že jako žadatelé nemusíme nutně splatit naše dluhy. Je sice pravdou, že nás obsahuje registr dlužníků insolvence a my tak musíme udělat vše proto, abychom je uhradili. Ne vždy to je možné, jelikož ty mnohdy mohou převyšovat naše životní možnosti. Vše tedy může dojít do stavu, kdy v rámci insolvence uhradíme alespoň 30 % našich závazků. A co se stane s těmi zbývajícími? Ty nám jsou definitivně odpuštěni a věřitelé, ani případní exekutoři je již zkrátka vymáhat nebudou. Takovou výhodu zkrátka při individuálních domluvách nezískáte.

Proces insolvence fyzických osob může být jednoduchý

Jelikož lze tento akt podstoupit pouze jednou za život, je jasné, že je pro každého novinkou. To ale neznamená, že je insolvence fyzických osob nutně složitá. Můžeme totiž využít profesionální pomoci, díky čemuž se obrátíme na odborníka na oddlužení. Ten nám pomůže se sepsáním žádosti, s jejím podáním, stejně jako nám nabídne pomocnou ruku i kdykoliv později. O tom, jak vše může vypadat, nás přesvědčí třeba kalkulačka insolvence. Tedy online nástroj, kde si můžeme hned nezávazně spočítat, kolik budeme platit, jak dlouho budeme platit a kolik dluhů nám může být odpuštěno.